Muzikos prodiusavimas

Nuo ko prasideda muzikos kūrinio
ar dainos prodiusavimas?

Viskas prasideda nuo idėjos, kuri apima melodiją, harmoniją ir tekstą (jei tai yra daina). Dažnai atlikėjas turi jau kažkokią melodijos užuomazgą, o gal net ir visą dainą. Kartais viskas yra sukuriame kartu įrašų studijoje. Kitais atvejais atlikėjui yra siūlomos idėjos arba specialiai kuriamos pagal atlikėjo stilių ar skonį.

Aranžuotė yra muzikos instrumentų visuma, papildanti pagrindinę melodiją ar vokalistą. Dažnai tai yra mušamieji instrumentai, bosas ir kiti instrumentai kaip klavišiniai instrumentai, sintezatoriai, styginiai, pučiamieji ir pan. Turint dainos aranžuotę (ar bent jau jos žuomazgas) galima pradėti įrašinėti pagrindinį vokalą ir pritarinčius balsus. Atlikus visus įrašus, balsai yra derinami tonaliai (pitching) bei ritme (timing).

Dainos įrašų sėkmės formulė yra paprasta – tai 50% idėja ir 50% išpildymas ir galutinis skambesys.

Galutinis kūrinio suvedimas yra visų elementų miksavimas, kad kiekvienas instrumentas turėtų savo vietą mikse. Tam naudojami ekvalaizeriai, kompresoriai, aidai, garso restauravimas ar net iškraipymai ir t.t. Kūrinys yra sutvarkomas taip, kad skambėtų maksimaliai gerai ir tvarkingai. Būtų girdimi visi instrumentai ir kiti skambantys elementai.

Galutinė įrašyto kūrinio stotelė garso post-produkcijoje yra masteringas. Jis užtikriną gerą dainos skambesį bet kokioje garso atkūrimo sistemoje, radijuje ar televizijoje. Padaromas teisingas garso lygis, balansas dažnių bei stereo spektre. Esminis skirtumas tarp suvedimo ir masteringo yra tas, kad suvedimo metu tvarkomi atskiri garso takeliai, o masteringo metu – galutinis stereo garso failas. Labai svarbu žinoti, jog masteringas nepadės ištaisyti suvedimo klaidų. Visus šiuos darbus kontroliuoja muzikos prodiuseris ir užtikrina, kad muzikos prodiusavimas vyktų profesionaliai ir sklandžiai.

Freakin Studijoje gimė šie projektai: Virus J, Cherry Monday, Justin Cholewski, House Of Virus ir begalė kitų.

Garso įrašų studijoje Freakin Studio Jūsų idėjos virsta į harmoningą skambesį. Sklandus ir profesionalus muzikos prodiusavimas padės Jums išreikšti save per muziką. Mūsų klientai – geriausias mūsų darbo atspindys.

KODO · Kevin Saunderson · Justin Cholewski

Riton x Oliver Heldens – Turn Me On ft. Vula (Marshall Jefferson Remix)

Patrick Topping x Kevin Saunderson – Frisk (Justin Cholewski Remix)

SEL – Aš pakelsiu (feat. Virus J) (Official LIVE music video, Darius & Girenas Stadium)

Inner City feat. Steffanie Christi’an – Believe

Norbertas – Kur tu (Universal Music Lithuania)

SEL – Nupirk Man (Oficialus Audio)

Cheery Monday

Justin Cholewski Remix

House Of Virus Remix

Cherry Monday

House Of Virus remix

House Of Virus Remix